Szczęście na życzenie

Szczęście na życzenie

Ludzie mają różne przekonania na temat tego, co zrobić aby być szczęśliwym. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że nasze szczęście zależy wyłącznie od nas samych. Każdy z nas tworzy własną przestrzeń życiową i jest za swoje życie w pełni odpowiedzialny. Dlaczego tak właśnie jest? Na podstawie myśli wielu autorów, w tym wybitnej Doktor Christiane Northrup oraz na podstawie własnych doświadczeń i długoterminowych obserwacji postaram się przedstawić zadowalającą odpowiedź.

Zacznijmy od tego, co kryje się w naszych głowach. Nie od dziś wiadomo, że to w jaki sposób myślimy istotnie wpływa na jakość naszego życia. Nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość. W języku naukowym prawo takie istnieje pod pojęciem prawa przyciągania – czyli podobne zawsze przyciąga podobne. Tak więc, pokrótce powyższe prawo można przedstawić w następujący sposób. Dobro przyciąga dobro, a zło przyciąga zło. Dlaczego tak właśnie się dzieje? Na wstępie należy zrozumieć fakt, iż każda ludzka istota to połączenie materii i energii. Każdy z nas poza ciałem ma również własne pole elektromagnetyczne, które tworzone jest poprzez nasze myśli i emocje. Z kolei te wywołują daną reakcję w naszym organizmie (np. stres). Każde pole (myśli czy emocje) przyciąga swój odpowiednik. Wskutek tego, jeśli obdarujemy drugiego człowieka niszczycielską złością czy też nienawiścią, to te destrukcyjne emocje powrócą do nas jak bumerang i to ze zdwojoną siłą. Dlatego też, zanim zaczniemy narzekać na innych ludzi spróbujmy dokonać wglądu we własne wnętrze 🙂

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki. Jeżeli człowiek ma czyste myśli, jeżeli kieruje się dobrocią i jego dusza zdolna jest do szczerej wdzięczności, to te pozytywne emocje będą mu prędzej czy później odwzajemnione. Ponadto, nadzwyczaj istotne znaczenie ma fakt, że dopiero taki człowiek może osiągnąć pełny dobrostan, na poziomie psychicznym, fizycznym i emocjonalnym. Z kolei taki pełny dobrostan jest podstawą do osiągnięcia zdrowia. Tak więc wszelkie dolegliwości czy choroby mają zaczątek właśnie w naszych głowach. To, jaką naturę mają nasze myśli, to w jaki sposób myślimy o innych ludziach i przede wszystkim o nas samych warunkuje nasze zdrowie, dobre samopoczucie czy też pełnie szczęścia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *